Lokalizacja inwestycji Zielone Osiedle

Niecałe 2 km od wschodniej granicy Wrocławia, 7 km od Sępolna, 10 km od pl. Grunwaldzkiego w miejscowości Dobrzykowice powstało osiedle 162 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, wraz z pełną infrastrukturą techniczną (prąd, woda, gaz, kanalizacja sanitarna, oraz deszczowa). Drogi osiedlowe, chodniki, oświetlenie uliczne i cała infrastruktura podziemna zostały przekazane Gminie Czernica, dzięki czemu - z braku tzw. części wspólnych - mieszkańcy nie płacą czynszu ani żadnych opłat poza opłatami licznikowymi i podatkiem od nieruchomości (ok. 250 zł rocznie).

W sąsiedztwie osiedla znajduje się przystanek autobusowy z dwoma liniami podmiejskimi, które docierają do pl. Grunwaldzkiego. Wschodnia Obwodnica Wrocławia zapewnia dogodny dojazd w inne rejony miasta bez konieczności uciążliwego wjazdu przez centrum, a wyremontowana w ubiegłym roku droga przez Blizanowice do pl. Społecznego – na całej swojej 13 km długości bez świateł – nawet w intensywnym porannym i wieczornym ruchu jest do pokonania w ok. 20 min.
W Dobrzykowicach funkcjonują 3 sklepy - w tym sieciowy Carrefour - Apteka, restauracja oraz szkoła podstawowa i przedszkole (obecnie powstaje duże nowoczesne przedszkole i szkoła, które rozpoczną działalność w roku 2018).
Gmina Czernica oferuję dogodne warunki do turystyki rowerowej i pieszej m.in. wzdłuż przystosowanych do tego wałów Odry objętych Unijnym Obszarem Natura 2000. Lasy, jeziorka i stawy dają możliwość komfortowego wypoczynku z dala od zgiełku miasta.
wizualizacja-zielone-osiedle-przod
wizualizacja-zielone-osiedle-tyl